Co potrafi system WMS?

Co potrafi system WMS?

Wiele osób zastanawia się jaki program do obsługi magazynu sprawdzi się najlepiej. Przed podjęciem kroków warto zastanowić się, co potrafi aplikacja WMS i w jaki sposób można dzięki niej usprawnić pracę na magazynie. W końcu automatyzacja i organizacja pracy mogą skrócić czas potrzebny do wykonania najważniejszych zadań w firmie, co przekłada się na sprawniejszą realizację zleceń, zachowanie porządku i panowanie nad stanami magazynowymi.

Dlaczego zarządzanie magazynem jest tak ważne?

Magazyny wysokiego składowania wymagają sprawnego działania w zakresie lokalizacji towarów, czy kompletacji zamówień. Odpowiedni system WMS pomaga nie tylko na zachowanie porządku, ale także na intuicyjne wykonywanie operacji magazynowych. 

Zalety systemu WMS 

Dobrze dobrany system WMS pomaga między innymi efektywnie wykorzystać przestrzeń w magazynie, za sprawą rozlokowania towarów przy uwzględnieniu ich specyfiki. Dobra organizacja miejsca pozwala na łatwy dostęp do lokacji oraz skraca drogę do niektórych produktów, np. takich które podlegają ciągłym rotacjom. 

System WMS pomaga także w kompletacji zamówień. Jedną z jej funkcji jest efektywna realizacja zamówień całopaletowych, drobnicowych oraz jedno lub wielopozycyjnych. Multipicking, czyli automatyczne łączenie zamówień redukuje do minimum czas potrzebny na kompletację danego zlecenia. 

Rozbudowany panel pakowania to funkcja pozwalająca zażegnać ewentualne błędy związane z wysyłką towaru do klienta. Dzięki kontroli pakowania do klienta trafiają dokładnie te produkty, które zamówił. 

Nowoczesna sprzedaż i inteligentny magazyn

Ponadto inteligentny system WMS pozwala na zwiększenie wydajności magazynu. Dzięki tej funkcjonalności można zoptymalizować czas realizacji zamówień, na bieżąco monitorować stany magazynowe, a także wychwytywać w porę błędy i je niwelować. Zaletą inteligentnego magazynu jest odciążenie kierownika z zadań związanych z zarządzania magazynem. System WMS dba o płynność realizacji zleceń, dzięki czemu wzrasta jakość i komfort pracy w firmie. Dzięki rozwiniętej aplikacji wszelkie zlecenia będą obsłużone na czas, co ułatwi także prowadzenie wszelkich kampanii promocyjnych. 

Zalety stosowania systemu WMS

Zalety nowoczesnego systemu WMS są liczne. Należy do nich skrócony czas kompletacji zamówień, zwiększona wydajność magazynu, zwiększenie liczby paczek, możliwość zwiększenia palety produktów, więcej wysłanych zamówień bez konieczności zwiększenia zatrudnienia. Aby móc w pełni wykorzystać potencjał systemu WMS należy wybrać odpowiednią platformę i zadbać o odpowiednie wdrożenie. Tylko dzięki odpowiedniej integracji praca będzie przebiegała sprawnie, błędy zostaną ograniczone, a liczba obsługiwanych zamówień ulegnie zwiększeniu. Rozwiń swój biznes dzięki odpowiedniemu systemowi WMS.