Charakterystyka urządzeń systemów identyfikacji – co jest istotne?

Charakterystyka urządzeń systemów identyfikacji – co jest istotne?

Systemy identyfikacji we współczesnej branży elektronicznej są wykorzystywane na każdym etapie produkcji, co pozwala monitorować dynamikę produkcji oraz optymalizować jej konkretne etapy i logistykę w zależności od tego, gdzie wykryto problemy.

Systemy identyfikacji w produkcji elektroniki – najważniejsze rodzaje

Możliwych do zastosowania systemów identyfikacji jest wiele i zazwyczaj wykorzystuje się jednocześnie co najmniej kilka z nich, zależnie od profilu produkcji, jej wolumenu i specyfiki danej linii produkcyjnej. W bieżącej ofercie PB Technik dostępne są praktycznie wszystkie dostępne obecnie na rynku systemy identyfikacji przeznaczone dla producentów elektroniki. Poniżej znajduje się krótka charakterystyka każdego z nich.

Automaty do etykietowania płytek PCB

Aplikacja etykiet na płytki PCB to etap o kluczowym znaczeniu, ponieważ wszelkie błędy popełnione na tym etapie przekładają się na wydłużenie czasu i koszt ów produkcji. Z tego względu do aplikacji etykiet wykorzystuje się dedykowane automaty o wysokiej wydajności i precyzji, pozwalające uzyskać pełną powtarzalność etykietowania.

Skanery kodów

Precyzyjne i szybkie odczytywanie kodów kreskowych naniesionych na elektronikę ma szczególne znaczenie dla optymalizacji przebiegu procesów na liniach montażowych oraz w magazynach, sortowniach i na taśmach transportowych.

Znakowanie laserowe

Dzięki urządzeniom do znakowania laserowego możliwe jest precyzyjne nanoszenie czytelnych i trwałych oznaczeń na elementy i komponenty trudne bądź nawet niemożliwe do oznakowania przy zastosowaniu innych metod. Najczęściej wykorzystuje się w tym celu lasery CO2 oraz lasery światłowodowe.

Drukarki graficzne

Etykiety, oznakowania bezpieczeństwa, tabele informacyjne oraz wiele innych rodzajów oznaczeń stosowanych w przedsiębiorstwach produkujących elektronikę wykonuje się przy pomocy drukarek graficznych. Urządzenia te pozwalają nanosić trwałe, kolorowe lub monochromatyczne nadruki na różnych materiałach – od tworzyw sztucznych (np. poliester czy winyl) aż po taśmy magnetyczne.

Drukarki termotransferowe

Druk techniką termotransferową pozwala tworzyć etykiety o bardzo wysokiej trwałości i odporności na niesprzyjające warunki środowiskowe, w tym promieniowanie UV, wilgoć, substancje chemiczne czy ścieranie. W produkcji elektroniki drukarki termotransferowe są również wykorzystywane do nanoszenia nadruków na koszulki termokurczliwe, osłony kabli i etykiety płytek PCB.

PB Technik – nowoczesne systemy identyfikacji dla producentów elektroniki

Systemy identyfikacji w produkcji elektroniki stanowią nieodłączny element łańcuchów produkcyjnych, dlatego kluczowe znaczenie ma właściwy dobór rozwiązań do bieżących potrzeb danego podmiotu. Dzięki temu możliwe jest osiągnięcie realnych oszczędności poprzez redukcję kosztów wynikającą z usprawnienia i przyspieszenia poszczególnych procesów produkcyjnych.

PB Technik to polski dostawca najwyższej klasy rozwiązań uznanych na rynku firm światowych dla krajowych producentów z szeroko rozumianego sektora elektronicznego. W Polsce firma działa od ponad 20 lat, a jej zasadniczy profil działalności stanowi sprzedaż oraz dystrybucja nowoczesnych linii technologicznych oraz urządzeń i materiałów eksploatacyjnych wykorzystywanych przez wytwórców elektroniki.

Systemy identyfikacji to zaledwie ułamek asortymentu PB Technik. Pełna oferta firmy, obejmująca najnowocześniejsze urządzenia, produkty oraz wyposażenie linii produkcyjnych dla branży elektronicznej, jest dostępna na stronie internetowej PB Technik pod adresem https://pbtechnik.com.pl/