Ridgid – światowy lider współczesnej branży narzędziowej

Ridgid – światowy lider współczesnej branży narzędziowej

Na świecie istnieje obecnie wiele firm, które specjalizują się w produkcji narzędzi. Jedna z nich zdecydowanie wysuwa się jednak na pierwszy plan, zarówno jeśli chodzi o swoją historię, jak i aktualną ofertę. Mowa o amerykańskim przedsiębiorstwie Ridgid, które zaopatruje swoich klientów w świetnej jakości narzędzia już od ponad 100 lat! Ridgid to światowy lider branży narzędziowej oraz firma z długimi tradycjami, z której ofertą warto się zapoznać bliżej, zwłaszcza jeśli szukamy nowoczesnych i jakościowych rozwiązań dla swojej firmy.

Jak to się zaczęło, czyli historia Ridgid w pigułce

Początki istnienia i funkcjonowania marki Ridgid sięgają już ponad 100 lat wstecz. To właśnie wtedy, w 1923 r. powstało przedsiębiorstwo o nazwie Ridge Tool Company – protoplasta marki Ridgid. Firma została założona w mieście North Ridgeville w stanie Ohio i od początku swojego istnienia specjalizowała się w produkcji narzędzi. Jej pierwszym, znaczącym osiągnięciem, było stworzenie pierwszego nowoczesnego klucza do rur, który szybko zyskał uznanie klientów i co istotne, jest dostępny w sprzedaży po dziś dzień.

W kolejnych latach oferta marki była stale rozszerzana i wzbogacana o kolejne, przydatne jej klientom narzędzia. Ważnym momentem w dziejach było przeniesienie siedziby firmy do miasta Elyria, z którym marka pozostaje związana do dnia dzisiejszego – to tam mieści się jej główna siedziba, fabryka oraz najważniejsze biura.

Po II wojnie światowej produkty sygnowane logiem Ridgid trafiły także do odbiorców z Europy i niemal natychmiast stały się jednymi z najbardziej poszukiwanych na ówczesnym rynku narzędziowym. Dziś Ridgid to firma, której charakterystyczne czarno-czerwone logo zna praktycznie każda osoba pracująca w oparciu o narzędzia. To światowy lider branży narzędziowej, który oferuje solidne i niezawodne narzędzia przeznaczone do profesjonalnych zastosowań.

Współczesna oferta firmy Ridgid

Ridgid wchodzi obecnie w skład Emerson Electronic. Produkowane przez firmę narzędzia są znane i doceniane na praktycznie całym świecie. Słyną z doskonałej jakości i precyzji wykonania, wysokiej wydajności oraz solidności, która wprost przekłada się na długi czas ich bezproblemowego użytkowania. Współczesna oferta marki jest w stanie zaspokoić potrzeby wszystkich współczesnych klientów, którymi są głównie profesjonaliści.

Narzędzia sygnowane logiem marki słyną ponadto z doskonałego dostosowania do wymagających warunków. Są odporne na działanie ekstremalnie wysokich i niskich temperatur, zanieczyszenia, błoto oraz inne, niekorzystne okoliczności, które mogłyby zakłócać ich pracę. Narzędzia Ridgid to obecnie doskonały wybór dla wszystkich firm, które pragną inwestować swoje środki w zakup sprawdzonych, niezawodnych i jakościowych rozwiązań.

Oprócz wysokiej jakości narzędzi, w ofercie marki Ridgid znajdują się także usługi szkoleniowe dedykowane firmom korzystającym z jej oferty. Mają one na celu zwiększenie produktywności oraz wydłużenie czasu użytkowania narzędzi oferowanych przez markę. To klucz do wydajnej i satysfakcjonującej pracy oraz szansa na czerpanie maksimum korzyści z użytkowania narzędzi wyprodukowanych przez Ridgid.