Nowoczesne gięcie blachy — prasy krawędziowe na czele innowacji przemysłowej

Nowoczesne gięcie blachy — prasy krawędziowe na czele innowacji przemysłowej

W szybko zmieniającej się branży przemysłowej precyzja w gięciu blachy staje się kluczowym elementem produkcji. Dlatego też prasy krawędziowe będące symbolem bogatego doświadczenia i pionierskich innowacji, zajmują zaszczytne miejsce w arsenale nowoczesnych narzędzi przemysłowych.

Bogactwo wyboru w zróżnicowanych modeli

Prasy krawędziowe nie tylko precyzyjnie, lecz także ekonomicznie obrabiają zarówno proste, jak i złożone elementy w dowolnym formacie. To nie tylko narzędzie — to kompleksowe rozwiązanie, oferujące wysoką jakość detali, zwiększoną elastyczność oraz innowacyjne i inteligentne rozwiązania automatyzacji. TruBend seria 3000 to model, który  łączy w sobie najlepszą jakość pracy z prostą obsługą i atrakcyjnym stosunkiem ceny do wydajności. Prasy krawędziowe TruBend, seria 5000 seria 5000 zapewniają bezkonkurencyjną wydajność począwszy od programowania, przez zbrojenie, aż po właściwe gięcie.  Z kolei TruBend seria 8000 to model nowej generacji, umożliwiający proste gięcie dużych formatów.

Gięcie na prasie krawędziowej — prostota i precyzja

W procesie gięcia na prasie krawędziowej blacha ulega kontrolowanemu ruchowi w dół belki dociskowej. Narzędzie górne delikatnie wciska płaską blachę w narzędzie dolne (matrycę) o kształcie litery V, skutkując precyzyjnym prostoliniowym odkształceniem. Zastosowanie zderzaków tylnych gwarantuje precyzyjną pozycję obrabianego przedmiotu. To właśnie taka ergonomia i intuicyjna obsługa sprawiają, że prasy krawędziowe są niezastąpionym narzędziem wspomagającym operatora w efektywnym wykonywaniu zadań.

Gięcie uchylne — wyrafinowane rozwiązania w zaginarkach

Gięcie na zaginarce to idealna opcja dla skomplikowanych procesach gięcia, takich jak gięcie obrotowe, krótkie ramiona gnące czy wąskie profile. W zaginarkach TRUMPF znajduje się innowacyjne jarzmo krawędziowe, składające się z profilu C, na którym zamocowane są narzędzia do gięcia. W trakcie procesu gięcia profil C porusza się w górę lub w dół, wykonując jednocześnie mały ruch po elipsie i obracając się. Dzięki takiej budowie i pracy prasy krawędziowe to zaawansowane rozwiązanie, które umożliwia gięcie w sposób precyzyjny i dostosowany do skomplikowanych kształtów.