Strona główna -> Rehabilitacja -> Terapia hipobaryczna
  Terapia hipobaryczna i endodermomasaż radialny
Zadaj pytanie ile kosztuje GREEN SACK

Wskazania do terapii
hipobarycznej

Stopa cukrzycowa

Mikro i makroangiopatia cukrzycowa

Choroba Raynaud, Choroba Burgera

Arterioskleroza

Obrzęki pourazowe i limfatyczne

Blizny, bliznowce

Rozstępy

Przykurcze

Masaż

Zwyrodnieniowe choroby kręgosłupa

Zwyrodnienia reumatyczne

Urazy

Zaburzenia krążenia krwii i limfy
Osteoporoza

Terapia hipobaryczna

Terapia hipobaryczna oddziaływuje na górne warstwy skóry (nacisk mankietów uciskowych) oraz na głębiej leżące żyły i system limfatyczny (podciśnienie):

Krok pierwszy: Wysokie ciśnienie wypycha krew i chłonkę z systemu kapilarnego do położonych niżej żył i układu limfatycznego. Zwiększona zostaje objętość krwii w głębiej położonych naczyniach, nawet w obszarach mających tendencje do blokowania się poprawia się krążenie.
Krok drugi: Obniżenie podciśnienia do wartości podciśnienia niskiego umożliwia powrót krwii i chłonki do systemu kapilarnego. Mechanizm ten poprawia krążenie żylne i tętnicze, oraz lokalną kapilarną cyrkulację w warstwie brodawkowej i siateczkowatej skóry.

 

Na zdjęciu wyżej pacjentka podczas endodermomasażu a poniżej podczas terapii hipobarycznej

W rezultacie poprawia się transport substancji odżywczych i tlenu pomiędzy warstwami skóry i przyspiesza eliminacja toksyn pochądzących z procesów metabolicznych.
Można nastawiać wielkość górnego i dolnego podciśnienia oraz czasy ich trwania.

Odpowiednia kombinacja parametrów umożliwa oddziaływanie na wybrane warstwy skóry (mikrocyrkulacjam, głęboko położone naczynia, jak i na wszystkie warstwy razem.

Główne efekty terapii hipobarycznej to:
. Polepszony przepływ krwii i chłonki poprzez całe ciało,
. Drenaż limfatyczny,
. "Gimnastyka" naczyń krwionośnych,
. Eliminacja toksyn i komórek tlusczowych,
. Regulacja ciśnienia krwi.


Endodermomasaż


Endodermomasaż kołowy (RDT) to rozwinięcie systemu polegającego na masowaniu skóry i tkanki podskórnej z użyciem dodatniego i ujemnego ciśnienia. W systemie tradycyjnym podciśnienie podciąga fragment skóry, który następnie jest masowany przez dwie kręcące się rolki.

W systemie GREEN SACK - RDT zamiast rolek zastosowano trzy kulki, dzięki którym skóra jest uginana kołowo co zapewnia doskonałą równomierność zastosowanego masażu w każdej osi już po pierwszym przesunięciu końcówki.

W tradycyjnym systemie w celu uzyskania równomiernego rozkładu masażu konieczne jest wielokrotne przesuwanie końcówki w różnych osiach

Szeroka gama dostępnych końcówek umożliwia terapię zarówno małych i dużych powierzchni skóry. Możliwość nastawiania minimalnej i maksymalnej wartości podciśnienia pozwala na terapię pacjentów z wrażliwą skórą. Inne wartości, które można ustawić, to: czas trwania zabiegu, czas aplikacji minimalnego i maksymalnego podciśnienia, oraz częstotliwość.


Optotech Medical
32-020 Wieliczka, ul. Osiedlowa 35
tel/fax: 12 278 44 70, 12 288 34 99