Strona główna ->Dermatologia ->Drenaż limfatyczny
Drenaż limfatyczny - GREEN PRESS 5
  • drenaż limfatyczny (medyczny i kosmetyczny),
  • leczenie obrzęków limfatycznych,
  • tredukcja cellulitu,
  • leczenie opuchniętych stóp.
Kliknij, aby powiększyć ->

Urządzenie GREEN PRESS 5 zostało zaprojektowane do codziennej terapii obrzęków limfatycznych oraz urazów aparatu ruchowego.

Prosta i praktyczna obsługa umożliwia również wykorzystywanie urządzenia w domu, co ułatwia życie pacjentowi i zmniejsza kolejki do terapeuty. Wizyta u specjalisty jest jednak konieczna przed rozpoczęciem terapii. Wizyta taka ma na celu postawienie diagnozy i zaplanowanie odpowiedniego postępowania podczas trwania rekonwalescencji.

 

Prawidłowe i regularne stosowanie urządzenia spowoduje zmniejszanie się obrzęku.

GREEN PRESS 5 to sterowane komputerowo urządzenie pompujące powietrze do pięciu mankietów tworzących "but" do terapii nóg, lub "rękawice" do terapii rąk.

Mankiety te, napompowane powietrzem uciskają opuchniętą kończynę. Ciśnienie to podnosi sprawność mięśni i naczyń limfatycznych, które oddają limfę do krwioobiegu. Dodatkowo poprawia się i przyspiesza krążenie żylne.

W ten sposób zapobiega się gromadzeniu nadmiaru płynu w przestrzeni śródmiąższowej, co mogłoby doprowadzić do poważnych uszkodzeń otaczającej tkanki.

GREEN PRESS 5 ma siedem programów. Są to różne programy oparte na trzech podstawowych modelach napełniania mankietów (liniowy, punktowy i kołowy), co umożliwia odpowiedni drenaż limfatyczny. Istnieje ponadto możliwość stworzenia władnego programu. Urządzenie ma standardowo dwa "buty" zapinane na zamek błyskawiczny, co ułatwia ich zakładanie.

Główne wskazania to obrzęki powstałe na skutek niedrożności naczyń chłonnych, obrzęki pourazowe, chroniczna niewydolność żył, etc. Dane techniczne


Liczba kanałów: 2 x 5
Regulacja ciśnienia: od 0 do 198 hPa
Czas trwania ucisku: od 0 do 90 sek.
Czas trwania przerwy: od 0 do 90 sek.
Tryb pracy: linowy (jeden włączony, dwa włączone, trzy włączone, itd.), punktowy (jeden włączony, drugi włączony, itd.), kołowy (tzw. "fale")
Kierunek masażu: od i do serca
Liczba programów fabrycznych: 7
Liczba wolnych programów: 7

 

Optotech Medical
32-020 Wieliczka, ul. Osiedlowa 35
tel/fax: 12 278 44 70, 12 288 34 99